Latem longboardzik? ;-)

Aktywne osoby, które szukają ekstremalnych wyzwań, mocnych wrażeń czy bardziej spokojnego sposobu spędzenia wolnego czasu zapewni im to nowy trend coraz popularniejszy w Polsce, jakim jest longboard.

Longboard wygląda jak normalna deskorolka, która została znacznie wydłużona. Deski te najczęściej mają długość od 80cm do 1, 5m a zdarzają się nawet egzemplarze po 2m.
Deski z rolkami zostały skonstruowane w latach 40 XX wieku w Kalifornii. W tamtych czasach surferzy niezadowoleni brakiem fal postanowili stworzyć coś, co by pozwoliło im wyszaleć się na drogach czy chodnikach tak powstały znane nam deskorolki i longboardy.

Longboardy są przystosowane do rozwijania szybszych prędkości, zjeżdżając na nich ze wzniesień można uzyskać prędkość przekraczając nawet 50 km/h co daje zastrzyk adrenaliny tak pożądany przez ekstremalnych sportowców.  Na desce można nie tylko rozwijać prędkość, ale można też spędzić na niej czas na spokojnie odpychając się od podłoża podobnie jak do hulajnogi czy poprzez odpowiednią technikę jeżdżąc bez dotykania gruntu.

Zainteresowanie longboardem zostało zapoczątkowane w stolicy i z czasem rozpowszechniło się po innych miejscowościach, można zauważyć coraz więcej miłośników tego typu sportu.
Cena takiej decki jest bardzo zróżnicowana i zależy od preferencji użytkownika i jakości wykonania deski a mieści się w granicach od 200 zł do 1000 zł.

Jazda na długich deskach to wspaniały sposób na spędzenie czasu dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, można się o tym przekonać oglądając materiały filmowe zrobione przez pasjonatów tej zabawy. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to zaopatrzenie się w ochraniacze i kask w celu uniknięcia kontuzji związanych z ryzykiem upadku.

Comments are closed.