Jakie wybrać buty snowboardowe?

Najtrudniejszym etapem w przygotowaniach do jazdy na snowboardzie z cała pewnością jest dobranie odpowiedniej deski, jednak buty są również ważnym elementem, ponieważ są podstawą komfortu i wygody podczas szaleństw na zimowych stokach. Dlatego jeśli chcemy czerpać prawdziwą radość z tego niesamowitego sportu, koniecznie zainwestujmy czas w znalezienie odpowiedniego obuwia. Od tego czy nasze obuwie będzie wygodne zależy nasza wygoda i łatwość podczas jazdy.

Jeżeli buty będą za duże lub za małe to cały czas będziemy czuli dyskomfort, a zbyt wąskie buty snowboardowe mogą być przyczyną otarć oraz urazów stopy, co może zakończyć w nieprzyjemny sposób zabawę na stoku. Dlatego warto zastanowić sie, jakie wybrać buty snowboardowe.

Rozmiar to podstawa.

Jeśli zależy nam na prawdziwym komforcie jazdy to buty snowboardowe powinny mieć odpowiedni rozmiar. Najczęstszym błędem jest kupowanie zbyt dużych butów. Każde obuwie po krótkim czasie używania nieco się rozciąga, przez co but staje się zbyt luźny i w efekcie jest niewygodny. Dużo osób wybiera za duże obuwie sądząc, że w zimowe dni trzeba założyć ciepłe skarpety. Jest to dużym błędem, ponieważ wewnętrzna wkładka nieco się rozciąga i buty stają się bardzo niewygodne. W związku z tym należy przymierzyć buty snowboardowe, które powinny przylegać do stopy. Ważnym punktem jest pięta, która powinna idealnie przylegać do obuwia, co zapewni komfort podczas jady. Pamiętajmy, że wkładka rozbija się najbardziej w okolicy pięty, dlatego należy dokładnie obejrzeć wkładkę przed dokonaniem zakupu.

Twardość obuwia i higiena.

Podobnie jak w przypadku deski twardsze obuwie ma lepsze zastosowanie dla doświadczonych sportowców. Początkujące osoby powinny wybrać buty miękkie i średnio twarde. W ten sposób dostosowujemy obuwie do naszych warunków.

Najlepsze buty snowboardowe mają wyciąganą wewnętrzną część, którą można wyprać i suszyć. Dzięki temu buty posłużą nam przez długi czas, a tym samym zachowamy je w nienagannym stanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby obuwie było wykonane z nieprzemakalnych materiałów. Nie ma nic gorszego niż mokre stopy na stoku. Dlatego zwracajmy uwagę na szczegóły i nie bójmy się zadawać pytań w sklepie podczas zakupów.

Podobnie jak w przypadku zwykłych butów, które używamy każdego dnia ważny jest komfort noszenia i wygoda. Dochodzi tutaj jeszcze bezpieczeństwo i funkcjonalność, które mają kluczowe znaczenie w przypadku butów snowboardowych. Im większe jest nasze doświadczenie tym łatwiej jest wybrać odpowiednie buty, które pozwolą na prawdziwą wygodę podczas zjazdów na zimowych stokach. Warto wybrać sklep z profesjonalnym obuwiem, gdzie nie tylko znajdziemy buty wiodących marek, ale również uzyskamy pomoc ze strony obsługi.

Comments are closed.