Jak zakup wyciskarki do soków wpłynie na Twoje życie?

Zakup wyciskarki do soków musi być przemyślaną decyzją, opartą na racjonalnych argumentach, które sprawią,że zrobimy ten pierwszy krok w stronę zdrowego żywienia.Nie tylko zdrowego żywienia ale zdrowego stylu życia, ponieważ badania udowodniły, że każda nawet najmniejsza zmiana naszego stylu życia na lepszy powoduje tak zwany „efekt lawiny”, który pociąga za sobą inne zmiany.

wyciskarka soków

 

Pozwól więc by te zmiany, były zmianami na lepsze . Zamiast codziennie rano sięgać po kubek kawy lub sztucznie słodzonego soku z marketu sam przygotuj swój sok, który możesz dowolnie spersonalizować, stworzyć go z dowolnych owoców, które sam kupisz w osiedlowym markecie lub na targu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby hodowanie własnych warzyw i owoców ale jeśli nie mamy takich możliwości to zakup i wykorzystanie kupnych owoców do wyprodukowania soków także jest bardzo dobrym pomysłem.Sok po zrobieniu go przez nas samych jest świeży i orzeźwiający.

Muszę nadmienić że soki produkowane w wielkich fabrykach mają długie daty ważności a wiec musza być odpowiednio zakonserwowane, by przebyć drogę od momentu jego stworzenia w fabryce , przez zapakowanie , przejście przez ręce dystrybutora, aż do wystawienia w sklepie w którym także czekają na odbiorcę , czyli Ciebie – konsumenta który nie zna historii produktu , który nie tylko zakupuje ale także spożywa. Oczywiste jest także to, że my jako zwykli konsumenci nie znamy infrastruktury fabryk oraz sposobu produkowania soków które kuszą nas opakowaniem oraz reklamą ze sklepowych półek. Oczywiste jest, że nie zagłębiamy się w takie informację ponieważ to skomplikowany proces produkcyjny , należy jednak wspomnieć o konserwacji, czyli przedłużaniu żywotności produktów, w tym wypadku soków.

wyciskarka do soków

 

Jest to oczywiście powszechna metoda producentów którzy pragną dostarczyć klientowi produkt jak najbardziej kuszący i odpowiadający mu wizualnie (aktualne propozycje na https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html).

A co gdybyś taką fabrykę soków miał we własnym domu ?

Oczywiście nie na taką skale jak globalne korporacje ale na wystarczającą by zapewnić dostęp do zdrowych owocowych napojów sobie, swoim bliskim a nawet gościom. Taką możliwość daje Ci własna wyciskarka do soków , która spełnia nie tylko rolę pierwszego kroku ku zdrowemu trybowi życia ale także ekonomicznie zmniejsza jego koszty. Jak powszechnie wiadomo, wszystkie produkty opatrzone mianem „ekologicznych” są kilkakrotnie droższe od zwykłych, które możemy w spotkać w naszych sklepach. Normy w sprawie oznaczania produktów spożywczych jako ekologicznych są coraz bardziej restrykcyjne , jednak wciąż nie możemy mieć stu procentowej pewności, że nie padamy w momencie kupna „ekologicznej” żywności ofiarami systemu marketingowego, działającego na usługach firm które są właścicielami tych produkujących „ekologiczną” żywność.

Wracając jednak do kwestii ekonomicznych, produkowanie soków samodzielnie za pomocą wyciskarki do soków jest z całą pewnością o wiele tańszą alternatywą w stosunku do kupna soków „ekologicznych”. W stosunku do soków tworzonych z tak zwanych koncentratów lub soków zagęszczonych jest to oczywiście droższa alternatywa(w zależności od jakości soków różnica ta zwykle jest niewielka), jednak musimy pamiętać, ze chodzi tu nie tylko o nasze zdrowie, a także o zdrowie naszych bliskich.

Comments are closed.