Jak wybrać wiązanie snowboardowe?

Snowboard jest trudnym sportem zimowym i dla początkujących osób konieczne jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Oprócz deski snowboardowej, która stanowi podstawę, odpowiedniej odzieży istotne jest dobranie komfortowego wiązania snowboardowego. Dobre wiązania są podstawą wygody i przede wszystkim kluczem do bezpieczeństwa. Źle dobrane wiązania mogą doprowadzić nie tylko do dyskomfortu, ale też mogą być bezpośrednią przyczyną urazów stopy oraz stawu skokowego. Dlatego warto poświęcić odpowiednio dużo czasu i wysiłku, aby dobrać naprawdę idealne wiązania.

Rodzaj deski dobiera się w zależności od zaawansowania naszej jazdy, a wiązania mają takie samo znaczenie na początku przygody ze snowboardem jak i w późniejszych etapach. Różnica polega na tym, że dla nowicjuszy jest to trudniejszy wybór, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, na co zwracać uwagę. Osoby, które mają doświadczenie w jeździe na snowboardzie wiedzą, na jakie czynniki zwracać uwagę, aby wiązania były najlepiej dobrane do ich potrzeb. Zatem jak wybrać wiązanie snowboardowe? Oto kilka najważniejszych informacji na temat dobrze dobranych wiązań snowboardowych.

But i wiązania- para idealna.

Podstawą prawdziwej wygody i bezpieczeństwa na stoku są idealnie dopasowane buty i wiązania. Buty muszą perfekcyjnie leżeć w wiązaniach zapewniając maksimum bezpieczeństwa oraz komfort podczas jazdy. Odstępy pomiędzy butami a wiązaniem powinny być jak najmniejsze, przy czym należy pamiętać, że pięta powinna dochodzić do końca, co zapewnia perfekcyjne trzymanie.

Kształt to podstawa komfortu.

Wybierając wiązania koniecznie zwróćmy uwagę czy dany model został wyposażony w specjalne podkładki, które zapewniają prawidłowe trzymanie buta w wiązaniu. Wybierając taki model mamy pewność, że w trakcie uprawiania sportu nasze buty nie będą się przemieszczać.

Jakość i bezpieczeństwo?

Podczas zakupu przyjrzyjmy się takim elementom jak piętka, pompki czy high back. Pompki metalowe są zawsze trwalsze niż te ze sztucznego tworzywa jednak przez to paski wiązań są nieco mniej wytrzymałe. Wybierając piętki należy sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane. Najtrwalsze są te wykonane z aluminium, jednak obecnie wiele piętek zrobionych ze sztucznych tworzyw są również trwałe. Mimo iż piętki wykonane z aluminium są najlepsze to w praktyce wiele osób decyduje się na te zrobione z innych materiałów, ponieważ są stosunkowo tańsze. Koniecznie sprawdźmy jak wykonano high back, czyli tzw. łyżkę na zakończeniu wiązań.

W zakresie bezpieczeństwa sprawdźmy jak wykonano śrubki przytrzymujące wiązania. Jest to ważny element, ponieważ śrubki bardzo często mogą się luzować podczas skrętów i szybkiej jazdy, co może być niebezpieczne w skutkach. Dlatego należy pamiętać, aby kontrolować regularnie śruby przytrzymujące wiązania, gdyż mają istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Te kilka czynników decyduje, o jakości wiązań. Warto wybrać się do fachowego sklepu ze sprzętem do sporów zimowych, gdzie otrzymamy wsparcie ze strony pracowników i specjalistyczną poradę w zakresie wyboru dobrego sprzętu.

Comments are closed.