Jak wybrać deskę snowboardową?

Rozpoczynając swoją przygodę ze snowboardem konieczne jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Dla początkujących osób może się to okazać dużym wyzwaniem, ponieważ podczas zakupu deski do snowboardu należy wziąć pod uwagę jednocześnie kilka parametrów. Wybór deski nie jest prostą sprawą, a jeśli kupimy nieodpowiedni sprzęt to szybko może się okazać, że zrezygnujemy z tego wyjątkowego sportu zimowego. Zatem jak wybrać deskę snowboardową?

Twardość deski.

Odpowiednio dopasowana deska znacznie ułatwia jazdę na stoku, dlatego konieczne jest poznanie rodzajów desek snowboardowych. Podczas zakupu deski koniecznie należy zwrócić uwagę na jej twardość. Dla początkujących snowboardzistów zdecydowanie lepsza będzie miękka deska. Miękka deska jest odpowiednia dla nowicjuszy głównie, dlatego, że łatwiej jest nią kierować i nie odzwierciedla aż w tak dużym stopniu wszystkich ruchów. To dzięki temu początkująca osoba nie będzie się tak często przewracać mimo popełnionych błędów technicznych na stoku.

Twarde deski zdecydowanie są przeznaczone dla zaawansowanych miłośników tego wyjątkowego sportu. Jazda na twardej desce jest trudniejsza, a najdrobniejsze błędy przekładają się na prowadzenie deski. Ponadto ten typ desek dużo lepiej się sprawdza podczas szybkiej jazdy, która wymaga nieco wprawy ze strony sportowca.

Wzrost i waga- ważne czynniki.

Podczas zakupu deski snowboardowej należy wziąć pod uwagę nasz wzrost oraz wagę. Dla lżejszych osób lepiej się sprawdzi miękka deska. Również wzrost ma spore znaczenie, od tego powinna być uzależniona długość deski. Przykładowo osoba o wzroście 170 centymetrów powinna wybrać deskę o oznaczeniu 70, a przy wzroście 150 producent zaleca deskę oznaczoną 50. Nie są to sztywne ramy, których musimy się trzymać jednak dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym wyjątkowym sportem może to być cenna wskazówka. Bardziej doświadczeni sportowcy często wybierają nieco dłuższą deskę.

Szerokość deski.

Niektórzy uważają, że szerokość ma bardzo duże znaczenie. Szerokość deski snowboardowej powinna być dostosowana do stopy. Buty mogą nieznacznie wystawać poza jej krawędzie, inaczej jazda będzie mało komfortowa. Węższe deski są bardziej skrętne i dla niedoświadczonych osób bardziej wywrotne. Dlatego na początek lepiej jest wybrać nieco szerszą deskę, która jest trochę bardziej stabilna, a tym samym zapewni nam nieco mniej upadków.

Jakość deski snowboardowej?

Podczas zakupu deski koniecznie sprawdzajmy, z jakich materiałów została ona wykonana. Jeśli jesteśmy początkującymi snowboardzistami to dobrze jest wybrać się do dobrego sklepu ze sprzętem, w którym nie tylko będziemy mieli szeroki wybór asortymentu, ale również fachową obsługę. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie to w profesjonalnym sklepie otrzymamy poradę i obsługa z pewnością pomoże dobrać odpowiednią deskę do naszego wzrostu, wagi i potrzeb.

Comments are closed.